Wydawca treści Wydawca treści

Trójmorski Wierch

Nazwa pochodzi od tego, że w tym miejscu mają swój początek trzy morza: Czarne, Północne i Bałtyckie. Szlak turystyczny łączy Polskę i Czechy, a na szczycie znajduje się wieża widokowa.

Planując wyprawę można ją potraktować jako krótki wypad na szczyt Masywu Śnieżnika lub też jako pieszą wędrówkę, gdzie Trójmorski Wierch będzie jedynie przystankiem pośrednim, bowiem dalej możemy iść w stronę Czarnej Góry mijając po drodze Mały Śnieżnik, Żmijowiec, Śnieżnik i Przełęcz Puchacza. Dróg dojścia jest oczywiście wiele, choć zdecydowanie warto wybrać tę najdłuższą. Wtedy cały czas będziecie przemierzać drogi leśne wypełnione zapachem lasu. Po drodze w prezencie otrzymacie zapierające dech widoki. Możliwe również jest zaplanowanie wędrówki na stronę Czeską w kierunku Dolnej Morawy, która może okazać się dla was kolejną atrakcją – gdzie znajduje się monumentalna wieża widokowa z wieloma innymi atrakcjami.

Wyprawę należy rozpocząć w miejscowości Jodłów, na parkingu Ostoja. Tutaj można zostawić auto na parkingu Lasów Państwowych. Jest też wystarczająco dużo miejsca na biwakowanie – możecie rozbić się z namiotem, postawić kamper – nie są tu pobierane żadne opłaty. Tutaj też ma swój początek jedna ze ścieżek Single Track. Na Trójmorski Wierch można dotrzeć również z Międzygórza – należy jednak pamiętać, aby dobrze zaplanować wyprawę.

Pamiętajmy aby samochody pozastawiać na wyznaczonych parkingach i miejscach postojowych, tak aby nie utrudniać przejazdu dla jednostkom GOPR i Straży Pożarnej.

Po drodze napotkacie rozmaite zwierzęta i rośliny, w tym również gatunki rzadkie i chronione. Należy pamiętać, że to my jesteśmy gośćmi w ich domu więc zadbajmy o ich spokój a odwdzięczą się nam zadowoleniem z obcowania z dziką przyrodą.