Wydawca treści Wydawca treści

Szlaki rowerowe Single Track – jako forma spędzania czasu

Na terenie Nadleśnictwa Międzylesie, w paśmie Masywu Śnieżnika, udostępnione zostały Single Tracki przeznaczone do turystyki rowerowej. Jest to świetna alternatywa dla pieszych wędrówek, bowiem oto stało się możliwe zdobywanie gór z wykorzystaniem roweru - zarówno dla osób o wysokich wymaganiach terenowych jak i tych bardziej zainteresowanych spokojną rekreacją.

Trasy zostały malowniczo „wbudowane” w miejscową przyrodę. Można pojeździć rowerem i jednocześnie obcować z dziką przyrodą, dbać o kondycję, a przede wszystkim się zrelaksować.

Jako miejsce startowe polecamy pętlę Ostoja zlokalizowaną w Jodłowie – przy parkingu i początku trasy na Trójmorski Wierch. Oraz pętlę Międzygórze rozpoczynającą się na szlaku prowadzącym na Śnieżnik.

Jeśli nie posiadacie własnych rowerów w Międzygórzu można taki wypożyczyć, a nawet naprawić swój, bowiem udostępnione są punkty naprawcze dla rowerów.

Pamiętajmy aby samochody pozastawiać na wyznaczonych parkingach i miejscach postojowych, tak aby nie utrudniać przejazdu dla jednostkom GOPR i Straży Pożarnej.

Po drodze napotkacie rozmaite zwierzęta i rośliny, w tym również gatunki rzadkie i chronione. Należy pamiętać, że to my jesteśmy gośćmi w ich domu więc zadbajmy o ich spokój a odwdzięczą się nam zadowoleniem z obcowania z dziką przyrodą.