Program "Zanocuj w lesie"

Kochani!

Nadleśnictwo Międzylesie wyznaczyło specjalne obszary leśne o powierzchni ponad 1000 hektarów, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Wyznaczone przez Nadleśnictwo Międzylesie strefy zakwalifikowane do Programu „Zanocuj w lesie” to obszary przeznaczony dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale też po prostu ludzi którzy chcą przenocować w lesie "na dziko" bez specjalnej infrastruktury wg poniżej załączonego wykazu:


Lokalizacja widoczna jest również na mapie [ link1 ] oraz z poziomu aplikacji Mbdl [link2] (android) lub [link3] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru 
  2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska. POnieważ na terenie strefy Zanocuj w lesie rozpalanie ognia jest zabronione. Miejsca wyznaczone są dostępne na mapie mBDL. wyznaczonym d i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno
  3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu [link4]   Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu [link5]     
  5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze, miejsca te oznaczone są w terenie żółtymi tablicami „Zakaz wstępu” z podaniem przyczyny. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu!
  6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!  
  7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres [ joanna.krawiec@wroclaw.lasy.gov.pl ] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Joanna Krawiec tel.: +48 74 812 63 22, tel.kom. 536 222 233

 

 Nadleśnictwo Międzylesie przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym program zawitał również w nasze rejony.

 

Cieszymy się z waszej obecności i życzymy Wam udanego wypoczynku!

UWAGA: Na wyznaczonych obszarach objętych programem nie wyznaczono miejsc do rozpalania ogniska!

 

Materiały do pobrania załączone poniżej jako dokumenty do pobrania: